Mesafeleri bahane etmeyin.

Bazen kendimde görüyorum, çoğu zamanda etrafımdaki insanlarında aynı sorunları yaşadığını öğreniyorum.

MESAFE! Tek sorun mesafe mi yani, gözden ırak olan neden gönülden de ırak oluyor? Cevap mesafe, yani koskoca bir hiç…

Eğer yeterince istiyorsan mesafe sorununu bir bilet çözer. Ancak gerçekten isteyerek aldıysan bileti o ilk sarılışta anlarsın ne kadar mesafe kat ettiğini. Anlarsın o zaman kalbindeki aşkın derinliğini ve bu hissi anlatacak bir tanımlama yapamazsın.

Sonra kelimeler gelir aklına… Ah bu kelimeler yok mu? Kiminin hayat, kiminin pişmanlık, kimininse aşk hikayesini oluştururlar. Kelimeler bir algoritmanın tanımlanmış değişkenleridir. Bazen öyle sıralanırlar ki, birilerinin kalbinde hükme bağlanmış bir idam kararıdırlar… Can yakarlar, can alırlar.

Benimde canım yandı bir zamanlar, alıngan görünmemek için kaç kez gülümsediğimi bilemezsiniz, söylenen sözlerin kaç kez yumruk gibi karnıma indiğini, mesajlarla atılan dizgelerin göz kapaklarımı titretiğini, sesimin korkulu, boğazımın düğüm düğün olduğunu bilemezsin.

Belkide karakalemle gök kuşağı çizmekten farklıydı hayal kurmak.  Belkide böyle tanımlamak istiyordum yaşananları bilemiyorum. Farkında mısınız bilmiyorum. Hayatınıza öyle biri girer ki, o zamana kadar ne bitkilerin ne zaman çiçek açtığı umrunuzdadır ne de yaprakların ne zaman döküldüğü.

Fazla uzatmak istemiyorum. Size bir sır verip işlerime bakacağım. Sevgilinizin fotoğrafından oluşan bir ayracı kullanın kitaplarınızda, ve sizin fotoğrafınızdan yapılmış bir ayraçla birlikte bir kitap hediye edin sevdiğinize.

Hayal kurmaktan vazgeçmeyin… 20.01.2019

 

 

 

Sizde yorumunuzu katarak bize destek olabilirsiniz