Kota aşımına kesin çözüm

Bugün İnternet sitemizden ilginç bir soru geldi. Anonim olarak sorulan bu soru belkide muziplik olsun diye sorulmuştu, belkide bilgi amaçlı sorulmuştu bilmiyorum.

Öncelikle Internet kotası denilen tabir nedir, neden vardır sorularına mutlaka herkesin bir cevabı olacaktır. Bu konuda internet üzerinden bir çok bilgiye erişebilirsiniz. Internet sağlayıcıların destek hatlarından yine kota ile ilgili bilgiler edinebilirsiniz.

Bu soru üzerine bende internet kotasını az kullanmak, kotayı aşmamanın yolları gibi cevaplar aradım. Fakat hiç biri beni tatmin etmedi. Kafam allak bullak olmuştu, kafamı toparlamam ve bu soruya cevap vermem gerekiyordu. Oturdum kahvemi yaptım, önce kokladım, bir yudum aldım ve şimdi bu yazıyı yazıyorum….

İnternet kotanızın gerçekten dolmamasını istiyorsanız size harika bir önerim var. KİTAP OKUYUN!…
Evet işte çözüm, yapılan araştırmalara göre dünya’da ortalama 7,6 milyar internet ağı var ve anlık olarak iletişim kurulabiliyor.

Türkiye’de ortalama internet süresi günlük ortalama 6 saat olarak belirlenmiş. Düşünün günün 6 saati internet ve 2 saati de televizyon izleme süresi olarak açıklanıyor.

Peki kitap okuma süresi ne kadar?
İnternet kotam yetmiyor diyenlere harika önerim var demiştim. Aslında çözüm oldukça basit. Günde 2 saat kitap okuyun… Göreceksiniz internet kotanız bence yeterli olacak!….

Hayal Candemir.
Canlı destek uygulamamızı kullanarak, aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz…

Yazar: admin

hayalperestdunyam site yönetimi

Sizde yorumunuzu katarak bize destek olabilirsiniz