Avuç okuma farklı bir senaryo olabilir mi?

Son zamanlarda özellikle mobil oyunlarda gösterilen reklamlarda, avuç okuyarak burç yorumlayan, veya avuç içine göre sözde kader bakma uygulamaları komple avucunuzu fotoğraflıyor.

İnternette yaptığım bir araştırmada, web sitesinin bir tanesi avuç içindeki çizgilere bazı anlamlar katmış ve bunların açıklamalarını vermiş. Komple açıklamaları buraya kopyalayıp konuyu uzatmak istemiyorum.

  1. Kalp Çizgisi : Duyguları ve aşk hayatını belirleyen çizgi
  2. Akıl Çizgizi : Zihni ve Duyguları kontrol eden çizgi
  3. Hayat Çizgisi : Hayatınızın kalitesini gösteren çizgi
  4. Kader Çizgisi : Kariyerinizle ilgili ve kontrol edilemeyen durumlarda verdiğiniz reaksiyonları gösteren çizgi
  5. Evlilik Çizgisi : Serçe parmağının altında görülen küçük çizgiler kaç tane evlilik yaptığınızın habercisidir. Çizgiler ne kadar parmağa yakındaysa o kadar erken evlenilecek demektir.
  6. Şöhret Çizgisi : Sosyal yaşantını ve başkalarının sizin hakkınızda düşündüklerini gösteren çizgi…

    Buraya kadar verilen anlamlar, uzun yıllardır EL FALI olarak farklı coğrafi bölgelerde, farklı kitleler tarafından kullanıldığını biliyoruz. Filmlere konu oluyor, hikaye ve masallarda uzun uzun işleniyor.

Peki başlıkta anlattığımız el okuma işlemi ne gibi tehlike arz edebilir anlatayım.

Uygulamayı telefonunuza yüklüyorsunuz, avucunuzu telefonunuzun kamerasına açıyorsunuz, kamera avucunuzun içini okuyor, belirli açılarda çekilmesi şart koşuluyor. Çekilen bu fotoğraflar sunucuya yükleniyor. Bazı uygulamalarda gerçek kişiler tarafından yorumlandığı söyleniyor, bazı uygulamalarda hızlı bir şekilde cevap veriyor. Bu işin nasıl yapıldığı kısmı bizi pek ilgilendirmiyor. Asıl sıkıntı şu…

Artık teknoloji gelişiyor, sürekli gelişiyor, hastanelerde, bankamatik makinelerinde avuç okuma sistemleri aktif halde kullanılıyor.

DÜŞÜNSENİZE AVUÇ İÇİNİZ KOPYALANDI!… KULLANILMAYA HAZIR!… 

Aklıma getirmek istemiyorum yapılabilecekleri…

Hayal Candemir .:: 26.12.2018 ::. 

Yazar: admin

hayalperestdunyam site yönetimi

Sizde yorumunuzu katarak bize destek olabilirsiniz